4. Maraton na Wieprzu: Mistrz z Białogardu znów pierwszy na mecie w Kośminie!

 

W sobotę 25 czerwca br. odbył się 4. Maraton kajakowy na rzece Wieprz w ogólnopolskim cyklu maratonów kajakowych pod nazwą CANOA CUP 2022. W tym roku kajakarze mogli wybrać jeden z trzech proponowanych dystansów. Najdłuższy - z Lubartowa do Kośmina (104 km) zaliczanym do klasyfikacji CANOA CUP 2022, średni - z Jeziorzan do Kośmina (43 km) i familijny – z Baranowa do Kośmina (21 km). 

 

Na starcie stanęło 39 zawodników z 10 regionów Polski: mazowieckiego, lubelskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego, łódzkiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego, lubuskiego, warmińsko-mazurskiego i podkarpackiego. 

 

Zgłoszeni zawodnicy mogli wybrać sobie dystans. Na dłuższym dystansie (104 km) wystartowało 16 kajakarzy w kategorii open.

 

Zwycięzcą został, tak jak rok temu, Piotr Rosada (52 lata) z Białogardu (woj. zachodniopomorskie), który pokonał kajakiem 104 km w 8 godz. i 46 min. Nie zdołał jednak pobić swojego rekordu na Wieprzu sprzed dwóch lat, który wynosi 7 godz. 59 min. i 25 s. Zadecydowały o tym przede wszystkim warunki na rzece. W tym roku poziom wody był niższy, a nurt wolniejszy.

 

Na drugim miejscu przypłynął Adam Kokoryn (52 lata) z woj. warmińsko-mazurskiego z czasem 9 godz. 2 min, a na trzecim Andrzej Lendzion (46 lat) z woj. łódzkiego z czasem 9 godz. 5 min.

 

Przypomnijmy, że CANOA CUP (www.canoa.com.pl) to cykl maratonów kajakowych na różnych dystansach, nie krótszych jednak jak 42,195 km i na różnych akwenach o zróżnicowanej skali trudności. Celem ich przeprowadzenia jest propagowanie aktywnej formy kajakarstwa w połączeniu ze zdrowym trybem życia oraz wyłonienie z grupy uczestników najszybszego i najbardziej wszechstronnego kajakarza nizinnego. Maratony z cyklu CANOA CUP dedykowane są wszystkim miłośnikom kajakarstwa, udział w nim mogą brać sportowcy, amatorzy jak również typowi turyści.

 

W zawodach na średnim dystansie (43 km) z Jeziorzan do Kośmina zwycięzcą został Ryszard Mielnik (54 lata, woj. łódzkie) z czasem 3 godz. i 51min. Drugie miejsce zajęła dwuosobowa osada – Dariusz i Barbara Majchrzak (pow. Rycki, woj. lubelskie) z czasem 3 godz. 56 min, a trzecie Artur Sumara (49 lat, woj. zachodniopomorskie) z czasem 4 godz. 7 min.

 

W zawodach na najkrótszym dystansie (21 km) z Baranowa do Kośmina zwycięzcą została Ewa Lendzian (48 lat, woj. łódzkie) z czasem 2 godz. i 25min. Drugie miejsce zajął Leszek Jeżyna (63 lata, Puławy) z czasem 2 godz. 35 min, a trzecie Szymon Wójcik (68 lat, woj. mazzowieckie) z czasem 2 godz. 42 min.

 

Organizatorami imprezy były: Lokalna Grupa Działania „Zielony Pierścień”, Fundacja „Przyroda – Tradycja – Ludzie” oraz Lokalna Grupa Działania „Doliną Wieprza i Leśnym Szlakiem”.

 

Partnerami wydarzenia były firmy: NAKANU, KAJAKKAMIL, DZIKI RAJ, Na luzaku w kajaku i Na szlaku w kajaku.  

 

Sponsorem i fundatorem upominków była Spółdzielnia Mleczarska Ryki.

 

Patronat medialny: Polskie Radio Lublin, Radio Impuls i Portal Internetowy DęblinNews.

 

Zobacz wyniki wszystkich zawodników

foto_mast
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij
Kemping Zielona Dolina