Gmina Karczmiska

Karczmiska – gmina wiejska w województwie lubelskim, w powiecie opolskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie lubelskim. Siedziba gminy to Karczmiska Pierwsze. Według danych z 30 czerwca 2004 gminę zamieszkiwały 6272 osoby

 

 

Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa – jedyna na Lubelszczyźnie działająca kolejka wąskotorowa. Jest jedną z największych atrakcji turystycznych regionu, trasa biegnie przez malownicze tereny Kotliny Chodelskiej i Lubelskiego Powiśla. Na przejażdżkę można wybrać się indywidualnie lub zorganizowaną grupą. Szczegóły oferty na stronie internetowej: www.nadwislanskakolejka.pl

 

 

Muzeum Kolejnictwa na stacji w Karczmiskach – prezentowane są tu eksponaty kolejowe z czasów świetności Nałęczowskiej Kolei Dojazdowej.

 

 

Dąb Władek z Zagrzęby – jest bardzo ciekawą atrakcją przyrodniczą Gminy Karczmiska. To najstarszy w regionie dąb – liczy ok. 700 lat; ma 32 m wysokości i 8,25 m obwodu. Znajduje się w spisie 26 najciekawszych pomnikowych dębów w Polsce.

 

 

Dwór Wesslów - wzniesiony w I poł. XIX w., w późniejszych latach przebudowany na styl klasycystyczny, znajduje się w Zespole dworsko-parkowym w Karczmiskach. Obecnie jest siedzibą Gminnej Biblioteki i Domu Kultury - mieści się w nim Regionalna Izba Pamięci i Tradycji oraz Karczmiska Galeria Sztuki Współczesnej.

 

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij
Kemping Zielona Dolina