Gmina Ryki

Ryki: miasto w powiecie ryckim. Założono je w roku 1442 jako wieś królewską. Miasto położone jest w północno-zachodniej części województwa lubelskiego, na pograniczu z województwem mazowieckim 100 km na południowy wschód od Warszawy i 64 km na północny zachód od Lublina. Do pobrania folder turystyczny.

 

Farma Iluzji – rodzinny park tematyczny
Park rozrywki, szczegółowe informacje na temat dostępnych atrakcji oraz cennik znajdują się na stronie internetowej parku:
www.farmailuzji.pl


 

 

 

 

 

Zespół dworsko – parkowy w Rykach
Dwór klasycystyczny z XVIII w., zbudowany najprawdopodobniej jako rezydencja dla króla Stanisława Poniatowskiego; obecnie siedziba Miejsko – Gminnego Centrum Kultury, turystycznie dostępny.

 

 

Kościół p.w. Chrystusa Zbawiciela w Rykach
Kościół neogotycki na planie krzyża łacińskiego wzniesiony w latach 1908 – 1914 wg projektu Józefa Piusa Dziekońskiego. We wnętrzu znajduje się obraz Chrystusa na krzyżu namalowany przez Leona Wyczółkowskiego w 1915. Strona internetowa parafii: www.parafia-ryki.pl

 

 

 

Cmentarz parafialny, tzw. „Stary” w Rykach
Znajdują się tu nagrobki m. in. Witolda Kossaka – brata pisarki Zofii Kossak – Szczuckiej, Eugeniusza Wojnowskiego – uczestnika powstania styczniowego. Pochowani są tu również dziadkowie i matka malarza Leona Wyczółkowskiego.

 

 

 

 

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij
Kemping Zielona Dolina