Gmina Baranów

Gmina Baranów położona jest w północno-zachodniej części województwa lubelskiego, w powiecie puławskim. W skład gminy wchodzą miejscowości:  Baranów, Czołna, Dębczyna, Gródek, Huta, Karczunek, Klin, Kozioł, Łukawica, Łukawka, Łysa Góra, Niwa, Nowomichowska, Pogonów, Składów, Śniadówka, Wola Czołnowska, Zagoźdź. Atrakcyjne położenie w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki oraz na terenach o urozmaiconym krajobrazie, obfitującym w lasy iglaste, liściaste oraz mieszane, stwarza możliwość aktywnego wypoczynku i agroturystyki. Informacja do pobrania.

 

Kościół p.w. Jana Chrzciciela w Baranowie
Wybudowany w latach 1764 – 1781, w stylu późnobarokowym, mimo wielokrotnych remont do dziś zachował swój styl. Obok kościoła znajduje się stylowa dzwonnica z dwoma współczesnymi dzwonami. Na placu kościelnym jest pomnik - pamiątka koncentracji Wojska Polskiego i wizytacji Naczelnika Józefa Piłsudskiego przed Bitwą Warszawską – „cudem nad Wisłą”. Pomnik ufundowała miejscowa ludność w 10. rocznicę bitwy.
Msze Św.: Niedziele i święta: 8:00, 11:00, 17:00; Dni powszednie: 7:00, 17:00

 

 

Izba Tradycji Regionalnej w Baranowie
Izba zlokalizowana jest w Gminnym Centrum Kultury w Baranowie, gdzie zwiedzić można dawną izbę mieszkalną. W Izbie Tradycji można też zobaczyć liczne prace garncarzy baranowskich.

 

 

Młyn wodny w Zagoździu
Powstał w 1946 r. na rzece Bylinie, został zbudowany w całości z drewna. Przy młynie wodnym znajduje się śluza spiętrzająca wodę, a przy niej niewielki staw. Obecnie własność prywatna.

 

 

Wiatrak w Czołnie
Jest w całości drewniany. W latach 70-tych został odbudowany po zniszczeniach. Obecnie własność prywatna.

 

 

 

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij
Kemping Zielona Dolina